Gospodarka - Świat

Financial Times: USA wezmą się za deficyt z Europą

Przedstawiciel handlowy Donalda Trumpa ostrzegł, że po zawieszeniu broni z Chinami i uzgodnieniu nowych handlowych układów z Kanadą i Meksykiem Stany Zjednoczone gotowe są uważniej przeanalizować handlowe relacje z Europą.
Foto: AFP

Robert Lighthizer powiedział, że relacje te są bardzo niezrównoważone, a w tym roku deficyt w tej wymianie sięgnie 180 mld USD, co na dłuższą metę jest nie do utrzymania.

– Jest wiele barier w tym handlu i wiele innych problemów, toteż prezydent uważa rozwiązanie tych spraw za bardzo ważne – powiedział Lighthizer.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.