REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

USA. Krzywa się odwraca

Trzylatki z wyższą rentownością niż pięciolatki.
Foto: Bloomberg

Fragment krzywej rentowności amerykańskich obligacji się odwrócił. Rentowność papierów trzyletnich wynosiła we wtorek 2,82 proc., a pięcioletnich 2,81 proc. Ostatni raz dochodowość trzylatek przebiła dochodowość pięciolatek w 2007 r. Analitycy spodziewają się, że wkrótce może dojść do odwrócenia krzywej rentowności również w przypadku amerykańskich obligacji dwuletnich i dziesięcioletnich. We wtorek po południu rentowność dwulatek wynosiła 2,82 proc., a dziesięciolatek 2,96 proc. Różnica pomiędzy nimi stała się najniższa od 2007 r.

– Odwrócenie krzywej rentowności w krótszym jej fragmencie potwierdza, że cykl podwyżek stóp procentowych dokonywanych przez Fed jest bliższy zakończenia, niż większość inwestorów się spodziewała. Spodziewamy się, że następne będą obligacje dwuletnie i dziesięcioletnie. Do odwrócenia ich rentowności dojdzie w przyszłym roku, gdy inwestorzy będą bardziej „niedźwiedzio" nastawieni do ryzykownych aktywów, a przy tym Fed będzie wolniej podwyższał stopy procentowe – prognozuje Antoine Bouvet, strateg z Mizuho International.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA