REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

The Guardian. Tesla zbuduje fabrykę w Berlinie

Szef Tesli Elon Musk zapowiedział zbudowanie w okolicach Berlina wielkiej fabryki baterii do samochodów elektrycznych
Foto: Bloomberg

Na gali Auto Express zorganizowanej przez gazetę „Bild" w niemieckiej stolicy Musk uzasadnił swoją decyzję przede wszystkim tym, iż „wszyscy wiedzą, że niemieccy inżynierowie są znakomici". Dodał też, że niepewność co do losów i konsekwencji brexitu również odegrała rolę przy podejmowaniu decyzji o wybudowaniu pierwszej europejskiej fabryki Tesli właśnie w Niemczech, a nie w Wielkiej Brytanii. – Brexit to zbyt duże ryzyko – powiedział Musk.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA