Gospodarka - Świat

The Telegraph: Kuloodporne płytki do tornistrów

Jedna z prywatnych szkół w Stanach Zjednoczonych sprzedaje kuloodporne płytki, które dzieci mają nosić w tornistrach na wypadek, gdyby doszło do masowej strzelaniny.
Foto: AFP

Florida Christian School w Miami uważa, że takie płytki będą dla dzieci „kolejnym zabezpieczeniem" w razie pojawienia się w szkole strzelającego szaleńca.

Rodzice mogą zamówić kuloodporne płytki za 120 USD na szkolnej stronie internetowej w tej jej części, która promuje też szkolne czerwone podkoszulki i odzież zimową dla uczniów.

George Gulla, szef bezpieczeństwa w szkole, wyjaśnił gazecie „Miami Herald", że płytki będą stanowiły ochronę korpusów uczniów. – To tylko płytka – powiedział. – Wolę być przygotowany na najgorsze, niż później żałować, że czegoś nie zrobiłem. To nienormalne, ale co jest normalne? – stwierdził.

To jest oferta dla każdego rodzica, który zechce z niej skorzystać, ale kupowanie płytek nie jest obowiązkowe. Zapewnia jednak spokój sumienia. Szkoła w Miami od pewnego czasu zachęca dzieci, by nosiły tornistry, bo książki też mogą zatrzymać kulę, ale nie do tego są przeznaczone. Teraz można je wzmocnić płytką. Wejścia do szkoły patrolują ochroniarze.


Wideo komentarz