REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Facebook zatrudnił byłego brytyjskiego wicepremiera

Nick Clegg, były brytyjski wicepremier i zarazem były przywódca Liberalnych Demokratów, zostanie wiceprezydentem Facebooka do spraw globalnych oraz komunikacji.
Foto: materiały prasowe

Clegg będzie podlegał bezpośrednio Sheryll Sandberg, dyrektor operacyjnej Facebooka. Zastąpi on na stanowisku wiceprezydenta do spraw globalnych i komunikacji Elliota Schrage, który w czerwcu ogłosił swoją dymisję. Do zadań Clegga będzie należało m.in. mierzenie się z kryzysami wizerunkowymi takimi jak afera Cambridge Analytica oraz kontrowersje co do standardów ochrony danych osobowych na tym portalu społecznościowych. Wiele mówi to, że Facebook wybrał na to stanowisko polityka a nie profesjonalnego menedżera. To może być odpowiedź spółki na zagrożenia związane m.in. z polityką regulacyjną w UE i w USA.

Nick Clegg był liderem Liberalnych Demokratów w latach 2005-2015. W latach 2010-2015 był wicepremierem w gabinecie Davida Camerona, gdzie odpowiadał m.in. za reformy konstytucyjne. Zasiadał w Parlamencie Europejskim w latach 1999-2004 a w brytyjskiej Izbie Gmin w latach 2005-2017. W zeszłym roku nie udało mu się uzyskać mandatu deputowanego na nową kadencję. Jest on zwolennikiem tzw. miękkiego brexitu.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA