REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Niepewność zaczyna szkodzić koniunkturze na świecie

MFW pierwszy raz od dwóch lat obniżył prognozy wzrostu globalnej gospodarki.
Foto: AFP

Światowa gospodarka wciąż jest w fazie szybkiego i konsekwentnego rozwoju, ale na tym pastelowym obrazie widać coraz więcej cieni – ocenił Międzynarodowy Fundusz Walutowy w najnowszym raporcie.

Waszyngtońska instytucja przewiduje, że globalny PKB powiększy się w tym i w przyszłym roku o 3,7 proc., tak samo jak w ub.r. Nawet wybiegając dalej w przyszłość, wydaje się, że będzie w stanie utrzymać podobne tempo rozwoju. Choć brzmi to bardzo optymistycznie, wiosną MFW oceniał perspektywy światowej gospodarki jeszcze lepiej. Przewidywał, że w latach 2018–2019 będzie się ona rozwijała w tempie 3,9 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA