REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Analitycy prognozują odbicie na rynkach wschodzących

Przecena w ostatnich miesiącach mogła być przesadzona, a fundamenty emerging markets wciąż są dobre. Powrót zwyżek będzie jednak uzależniony od tego, jak zachowa się dolar.
Foto: Fotolia

Indeks MSCI Emerging Markets stracił od tegorocznego szczytu 19 proc. Na początku września pod względem technicznym wszedł w bessę, ale w tym tygodniu z niej wyszedł. Rynek niedźwiedzia dotknął w ostatnich miesiącach m.in. Chin, Turcji, Dubaju i Filipin.

We wtorek i w środę MSCI Emerging Markets jednak lekko zyskiwał i to pomimo zaostrzenia amerykańsko-chińskiej wojny handlowej. Część analityków wskazuje już, że przecena na rynkach wschodzących była w ostatnich miesiącach przesadzona i za jakiś czas czeka je powrót dobrej koniunktury. Tego typu prognozy snują m.in. eksperci JPMorgan Chase oraz Goldman Sachs Asset Management.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA