REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

HKEX chce się połączyć z londyńską giełdą

Miałaby powstać ogromna grupa finansowa. Transakcja ta musi jednak spełnić jeden trudny warunek.
Foto: Bloomberg

Hong Kong Exchanges and Clearing Limited (HKEX), operator giełdy w Hongkongu, złożyła ofertę fuzji London Stock Exchange (LSE). Chce zapłacić za akcje LSE 29,6 mld funtów (33,6 mld USD) w gotówce i akcjach. Po ogłoszeniu tej oferty papiery LSE zyskiwały nawet 16 proc., sięgając rekordowej ceny 78,94 funtów. Później jednak tempo zwyżek wyhamowało. Inwestorzy zorientowali się, że proponowana fuzja nie jest pewna.

Kuszenie rynkiem

– Zbliżenie HKEX i LSEG na nowo zdefiniuje globalne rynki kapitałowe na nadchodzące dekady. Obie spółki mają świetne marki, finansową siłę i solidną historię wzrostu – stwierdził Charles Li, prezes HKEX.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA