REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Włochy: Banki znów przyciągają

Sektorowy indeks FTSE MIB Banks zyskał od początku roku 25 proc. Również o 25 proc. wzrósł w tym roku na giełdzie w Mediolanie kurs włoskiego banku UniCredit.
Foto: Bloomberg

Papiery banku Intesa Sanpaolo, innego dużego włoskiego pożyczkodawcy, zyskały zaś w tym czasie 20,5 proc. Inwestorzy znów dobrze postrzegają pożyczkodawców z Włoch, choć przecież na przełomie roku byli mocno zaniepokojeni ich kondycją. W czerwcu włoski rząd przeznaczył 17 mld euro dla Banca Popolare di Vicenza i Veneto Banca, a w lipcu uzyskał zgodę Brukseli na wsparcie rekapitalizacji Banca Monte dei Paschi di Siena sumą 5,4 mld euro.

Wielu inwestorów uznało, że włoski sektor bankowy ma najgorsze już za sobą. - Przeświadczenie, że ryzyko systemowe już się skończyło wsparło w ostatnich miesiącach akcje banków. Patrząc w przyszłość, perspektywy wejścia Włoch na szybszą ścieżkę ożywienia gospodarczego oraz wyższych stóp procentowych mogą stać się sygnałem do zakupów akcji banków. Jesteśmy więc bardzo pozytywnie nastawieni do włoskich banków – mówi agencji Bloomberg Davide Serra, prezes londyńskiego funduszu Algebris Investments.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA