REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Kolejny sygnał możliwej recesji

Zamożni Amerykanie ograniczyli swoje wydatki na wszystko, od luksusowych posiadłości, przez biżuterię, po dzieła sztuki. Wstrzemięźliwość wśród najbogatszych wywołuje kolejne obawy przed możliwą recesją. Jednak na razie duży popyt konsumpcyjny generuje amerykańska klasa średnia.
Foto: AFP

Sprzedaż luksusowych nieruchomości przeżywa najgorszy rok od czasu kryzysu finansowego. Na Manhattanie sprzedaż mieszkań spada sześć kwartałów z rzędu. Jak wynika z danych Redfin, sprzedaż domów o wartości powyżej 1,5 mln USD zmniejszyła się w II kwartale o 5 proc. Niesprzedane rezydencje i penthouse'y stoją w najpopularniejszych miejscach, takich jak Aspen, Kolorado czy Hamptons w Nowym Jorku.

W I połowie 2019 r. sprzedaż na aukcjach dzieł sztuki spadła po raz pierwszy od lat. Sprzedaż w luksusowym domu aukcyjnym Sotheby's zmniejszyła się o 10 proc., a w Christie's o 22 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA