REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Nowe wcielenie NAFTA

Układ USA z Meksykiem zwiększa presję na Kanadę i Chiny.
Foto: AFP

Rynki dobrze przyjęły osiągnięte przez USA i Meksyk porozumienie handlowe. Indeksy giełd w Europie i Azji w większości zyskiwały, a sesja w USA także zaczęła się od zwyżek. W efekcie S&P 500 i Nasdaq Composite ustanowiły nowe rekordy. Meksykańskie peso zyskiwało wobec dolara – po południu za 1 USD płacono 18,73 peso, podczas gdy jeszcze w połowie czerwca kurs zbliżał się do 21 peso.

– Postęp w rozmowach handlowych jest dobrze odbierany przez wszystkich. Pokazuje bowiem, że Donalda Trumpa da się przekonać, jeśli stosuje się właściwe podejście – zauważa Chris Beauchamp, strateg z firmy IG.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA