REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

USA. Chwila oddechu po rekordzie?

Amerykański indeks S&P 500 rozpoczął środową sesję od lekkich spadków.
Foto: AFP

Wpływ na przecenę miały problemy polityczne prezydenta USA Donalda Trumpa (pójście na współpracę ze śledczymi jego byłego prawnika i narastające w związku z tym spekulacje dotyczące możliwego impeachmentu). Dzień wcześniej S&P 500 ustanowił jednak historyczny rekord. W środę pobił zaś rekord długości hossy. Rośnie on już od 114 miesięcy. Od początku rynku byka, czyli od marca 2009 r., indeks ten zyskał już 323 proc.

Hossa trwa co prawda bardzo długo, ale ostatnio sprzyjał jej dobry sezon wyników, obniżka podatków wdrożona przez administrację Trumpa oraz stosunkowo dobra sytuacja gospodarcza w USA. Nastroje jednak psują co jakiś czas doniesienia dotyczące wojen handlowych oraz problemów politycznych obecnej waszyngtońskiej ekipy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA