REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Giełdy w Stanach znów są rozgrzane

Dobry sezon wyników zapewnił indeksowi S&P 500 paliwo do atakowania szczytu. Jest jeszcze pole do zwyżek.
Foto: AFP

S&P 500 rozpoczął środową sesję od lekkich spadków, ale był bardzo bliski rekordu ustanowionego 26 stycznia. Niemal zniwelował więc straty poniesione w trakcie tegorocznej korekty. Osiągnął to w ciągu 192 sesji. To osiem sesji mniej niż średnio zajmowało mu odrabianie korekt od marca 2009 r. Indeksowi Dow Jones Industrial na początku środowej sesji brakowało już tylko mniej niż 4 proc., do styczniowego rekordu. Nasdaq Composite ustanowił zaś nowy rekord pod koniec lipca.

Wyniki dały impuls

Amerykańskim indeksom giełdowym z pewnością pomógł bardzo dobry sezon wyników. Choć doszło w jego trakcie do spektakularnej przeceny akcji Facebooka i Twittera, to np. kurs akcji Apple'a ustanowił rekord, kapitalizacja zaś tej spółki przekroczyła 1 bln USD. Ten sezon okazał się lepszy od prognoz. Blisko 80 proc. spółek z indeksu S&P 500, które dotychczas opublikowały raporty za drugi kwartał, pozytywnie zaskoczyło wynikami. Według danych agencji Bloomberga zyski na akcje spółek z indeksu S&P 500 wzrosły od początku roku o 15,5 proc., gdy S&P 500 zyskał (do początku środowej sesji) tylko 6,9 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA