Gospodarka - Świat

Fundusze private equity idą po rekord

Fundusze private equity mogą w tym roku wydać nawet 1 bln USD na przejęcia na całym świecie – mówią prognozy firmy Bain & Company.
Foto: Adobestock

W pierwszym półroczu fundusze przeznaczyły na przejęcia 539 mld USD. Jeśli sprawdzą się prognozy Bain & Company, to obecny rok będzie rekordowy pod tym względem. Poprzedni rekord, wynoszący 804 mld USD, został ustanowiony w 2006 r. Średnia wielkość transakcji wzrosła w pierwszym półroczu o 48 proc., do 1,1 mld USD, a liczba umów była większa o 16 proc. niż w takim samym okresie 2020 r.

Fali przejęć sprzyjają m.in. niskie stopy procentowe oraz zwyżki na giełdach. Łączna pula środków zgromadzonych przez fundusze private equity sięgnęła w czerwcu rekordowego poziomu 3,3 bln USD.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.