REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

The Guardian: Taniej w Londynie

Brak chętnych na zakup nieruchomości w Londynie spowodował, że ceny domów w brytyjskiej stolicy spadły w maju o 4,4 proc. w stosunku rocznym – poinformował właśnie Krajowy Urząd Statystyczny (ONS).
Foto: AFP

Majowa przecena była największa od sierpnia 2009 r., kiedy ceny domów w Londynie spadły o 7 proc. w stosunku rocznym, a tamten krach przypadł na apogeum globalnego kryzysu bankowego, który zaczął się na jesieni 2008 r.

Na krajowym rynku nieruchomości inflacja spadła w maju do 1,2 proc. z 1,5 proc. w kwietniu, a najbardziej – o 3,4 proc. – ceny domów wzrosły w północno-zachodniej części Wysp.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA