REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Bank of America przebija prognozy

Drugi pod względem posiadanych aktywów bank w USA wypracował w II kwartale 7,11 mld USD zysku, co daje 74 centy na akcję. Analitycy Refinitivu prognozowali zysk na poziomie 71 centów na akcję.
Foto: Bloomberg

Przychody wyniosły 23,8 mld USD wobec 23,2 mld, których spodziewali się analitycy. Władze banku poinformowały, że w ciągu kolejnych 12 miesięcy planują nagrodzić akcjonariuszy kwotą 37 mld USD. Kwota ta zostanie wypłacona w dywidendach i skupie akcji. W związku z tym bank planuje zwiększyć wartość kwartalnych dywidend o 20 proc.

Działalność konsumencka hamowała wyniki amerykańskich banków, które w tym tygodniu opublikowały raporty. Ponadto JPMorgan, Citigroup i Wells Fargo odnotowały spadek marż. Jednak Bank of America przełamał ten trend i odnotował wzrost marży odsetkowej o 3 punkty bazowe do 2,44 proc.

Pożyczkodawca jest najbardziej narażony, spośród dużych amerykańskich banków, na zmiany stóp procentowych ze względu na duży portfel depozytów i hipotecznych papierów wartościowych, które są wrażliwe na stopy procentowe.

Wartość udzielanych kredytów w jednostce bankowości detalicznej wzrosła o 6 proc., a depozyty o 3 proc., zwiększając przychody z tej odnogi działalności o 13 proc. do 3,3 mld USD.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA