REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Sprzedaż iPhone’a rozczaruje?

Notowania spółki pod kierownictwem Tima Cooka spadły w poniedziałek o ponad 2 proc. Inwestorzy z niepokojem przyjęli informacje, że analityk Rosenblatt Securities zmienił rekomendację dla producenta iPhone'ów na „sprzedaj".
Foto: materiały prasowe

We wtorek po otwarciu amerykańskiej sesji notowania Apple'a kontynuowały spadki. Cena akcji obniżyła się do 199 USD, co oznacza 0,5-proc. stratę.

Jun Zhang, analityk Rosenblatta, który obniżył rekomendację, przewiduje, że spółka stanie w obliczu fundamentalnego pogorszenia w ciągu najbliższych 6–12 miesięcy. „Wierzymy, że sprzedaż nowego iPhone'a będzie rozczarowująca, a wzrost sprzedaży iPada będzie spowolniony w drugiej połowie 2019 r. Ponadto sprzedaż innych produktów, takich jak HomePod, AirPod czy iWatch, może nie być wystarczająca, aby spowodować wzrost przychodów" – napisał Zhang w raporcie. Według niego sprzedaż nowego iPhone'a XS może być jedną z najgorszych w historii Apple'a.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA