REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Silne zwyżki na chińskich giełdach

Chiński indeks Shanghai Composite zyskał we wtorek 2,58 proc. Inwestorzy reagowali w ten sposób na zapowiedź chińskiego rządu dotyczącą wydatków na infrastrukturę.
Foto: Bloomberg

Chińskie Ministerstwo Finansów opublikowało na swojej stronie internetowej komunikat mówiący, że rząd pozwoli samorządom na emisję specjalnych obligacji mających służyć finansowaniu wydatków na infrastrukturę. Analitycy Citic Securities opublikowali raport mówiący, że wydatki te zaczną mocno rosnąć już w trzecim kwartale a pod koniec roku ich tempo wzrostu przekroczy 8 proc. Inwestorzy zareagowali na to zakupami akcji chińskich spółek mogących skorzystać na tych inwestycjach. Papiery firmy Beijing Orient Landscape & Enviroment zyskiwały więc w ciągu wtorkowej sesji 10 proc., China Railway Construction rosły o 5,5 proc. a Power Construction Corp. o of China o 4,5 proc.

"Inwestorzy powinni przyjąć w krótkim terminie defensywną postawę wobec chińskich akcji, gdyż dane gospodarcze za maj mogą się okazać słabe a niebezpieczeństwa związane z amerykańsko-chińską wojną handlową wciąż dają o sobie znać" - piszą analitycy UBS.

Prezydent USA Donald Trump powiedział w poniedziałkowym wywiadzie dla CNBC, że podwyższy cła na import z Chin warty 300 mld dolarów rocznie, jeśli chiński prezydent Xi Jinping nie spotka się z nim podczas szczytu G20 w Osace. - Myślę, że Chiny zawrą z nami umowę handlową, bo będą musiały to zrobić - stwierdził Trump.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA