REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Rekordowa stopa bezrobocia w Niemczech

W kwietniu 2018 r. stopa bezrobocia w Niemczech wyniosła 5,3 proc. To najniższa stopa bezrobocia w historii tego kraju.
Foto: Bloomberg

Stopa bezrobocia w Niemczech w kwietniu, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 5,3 proc. - poinformował Federalny Urząd Pracy (Bundesagentur für Arbeit). To najniższa stopa bezrobocia w historii zjednoczonych Niemiec.

Ekonomiści oczekiwali, że stopa bezrobocia wyniesie 5,3 proc. wobec 5,3 proc. w marcu.

Nieco niższy niż oczekiwany był spadek liczby bezrobotnych, który wyniósł 7 tys, a analitycy oczekiwali, że wyniesie 15 tys., w marcu spadek liczby bezrobotnych wyniósł 19 tys. Największy spadek liczby bezrobotnych był na zachodzie Niemiec - niecałe 6 tys., na wschodzie kraju spadek bezrobocia wyniósł niespełna 2 tysiące.

W kwietniu bezrobotnych w Niemczech było 2,370 mln osób, 185 tys. mniej niż w analogicznym okresie zeszłego roku. W marcu tego roku 44,46 mln Niemców było czynnych zawodowo, o 598 tys. więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

- Wiosenne ożywienie na rynku pracy nie słabnie w kwietniu - powiedział szef BfA Detlef Scheele, podkreślając, że widać jednak lekkie osłabienie dynamiki.

Federalny Urząd Pracy poinformował też, że w kwietniu zarejestrowano 784 tys. nieobsadzonych miejsc pracy - 78 tys. więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA