REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Wyczekiwany brexit ciąży coraz bardziej

Bank Anglii obciął prognozę wzrostu PKB Wielkiej Brytanii na 2019 rok z 1,7 proc. do 1,2 proc. Wzrost ma więc być najsłabszy od dziesięciu lat.

Theresa May, brytyjska premier.

Foto: GG Parkiet

Przyczynia się do tego niepewność związana z brexitem. W reakcji na cięcie prognoz gospodarczych przez Bank Anglii funt osłabł w czwartek po południu o 0,4 proc. wobec dolara. Za 1 funta płacono nawet 1,287 USD, czyli najmniej od ponad dwóch tygodni.

„Brytyjski wzrost gospodarczy wyhamował pod koniec 2018 r. i wygląda na to, że osłabł jeszcze bardziej na początku 2019 r. To spowolnienie odzwierciedla głównie słabszą aktywność gospodarczą za granicą oraz zwiększone skutki brexitowej niepewności w kraju" – mówi komunikat Banku Anglii. Prognoza wzrostu na 2020 r. została obniżona z 1,7 proc. do 1,5 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA