REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Ograniczony potencjał wzrostu MSCI EM

Hossa na rynkach wschodzących jest już dojrzała – oceniają eksperci. Najbliższe miesiące mogą przynieść schłodzenie nastrojów.
Foto: Bloomberg

Od początku 2016 r. indeks MSCI EM zyskał już blisko 65 proc. W tym samym czasie nasz WIG wzrósł o 45 proc. Eksperci spodziewają się jednak, że potencjał do wzrostu na rynkach wschodzących jest już ograniczony.

Szczyt w kwietniu

Alfred Adamiec, zarządzający w Niezależnym Domu Maklerskim, zwraca uwagę, że wsparciem notowań na giełdach rynków wschodzących są trzy podstawowe czynniki. – Pierwszym z nich jest pozytywne oddziaływanie rynków rozwiniętych i napływ kapitału na rynek akcji, który był bardzo wysoki na początku stycznia. Część z tego kapitału płynie na rynki wschodzące. Drugim czynnikiem są lekko drożejące surowce. Z tego zjawiska korzystają największe rynki wschodzące. Trzecią kwestią jest szybki globalny wzrost gospodarczy, co jest sporym zaskoczeniem – wymienia.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA