REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Chiny/USA: Umowa i... niedosyt

S&P/ASX 200, czyli główny indeks giełdy australijskiej, ustanowił w czwartek rekord na fali optymizmu związanego z amerykańsko-chińskim porozumieniem handlowym. Reakcje rynków akcji w Azji i Europie na tę umowę były jednak dalekie od entuzjazmu. Chiński Shanghai Composite stracił 0,5 proc., a japoński Nikkei 225 zamknął się tylko 0,07 proc. na plusie.
Foto: AFP

Większość europejskich indeksów lekko zyskiwała, a sesja w USA zaczęła się od zwyżek, po tym jak dzień wcześniej przyniosła rekordy Dow Jones Industrial i S&P 500. Ceny soi spadły jednak do najniższego poziomu od miesiąca, bo traderzy uznali, że w umowie znalazło się zbyt wiele niejasności.

– Wierzymy, że porozumienie wspiera pozytywne perspektywy dla ryzykownych aktywów, a szczególnie akcji z rynków wschodzących. Jednakże jest też ważne, by inwestorzy rozumieli ograniczenia tej umowy. Daje ona raczej częściowe uspokojenie niż koniec napięć handlowych – twierdzi Mark Haefele, dyrektor inwestycyjny w UBS Wealth Management.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA