REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Wielka Brytania. Będzie sabotaż brexitu?

Funt zyskałby, gdyby kraj pozostał w UE.

Problemy premier Theresy May od wielu miesięcy źle wpływają na funta.

Foto: AFP

Niepewność związana z brexitem bije w funta brytyjskiego. W czwartek za 1 funta płacono nawet 1,104 euro, czyli kurs zbliżył się do dołka sprzed tygodnia. Za 1 GBP płacono też 1,27 USD. Głosowanie w sprawie warunków brexitu ma się odbyć w Izbie Gmin 15 stycznia i na razie wygląda na to, że rząd Theresy May poniesie w nim porażkę. Ewentualne odrzucenie warunków porozumienia przez parlament nie musi jednak oznaczać twardego brexitu.

W środę parlament przyjął bowiem uchwałę mówiącą, że jeśli rząd przegra głosowanie w sprawie brexitowej umowy, to będzie musiał w ciągu trzech dni przedstawić plan B. Wcześniej przyjęto uchwałę ograniczającą rządowi możliwość podnoszenia podatków w przypadku twardego brexitu. Nie można również wykluczyć, że data wyjścia Wielkiej Brytanii (mającego nastąpić 29 marca) zostanie przesunięta, czyli dojdzie do przesunięcia tzw. procedury z artykułu 50.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA