REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Kraj

Kto zastąpi minister Czerwińską

Choć jeszcze we wtorek minister finansów Teresa Czerwińska brała udział w posiedzeniu rządu, jej odejście jest już praktycznie przesądzone.

Wiceminister finansów Leszek Skiba jest wskazywany jako następca odchodzącej Teresy Czerwińskiej.

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Wedle naszych informacji w najbliższy poniedziałek nastąpi zaprzysiężenie nowych członków rządu na miejsce tych, którzy odchodzą do Parlamentu Europejskiego, oraz na miejsce właśnie minister Czerwińskiej. Na pytanie, kto ją zastąpi, jeszcze nie ma odpowiedzi. Wiadomo, że musi to być osoba budzącą zaufanie zarówno polityków PiS, jak i rynków finansowych.

We wtorek po południu listę najbardziej prawdopodobnych kandydatów otwierał wiceminister finansów Leszek Skiba (na tym stanowisku od 2015 r.). Skiba jest ekonomistą, pracował m.in. w NBP, ale po części jest postrzegany jako człowiek PiS, możliwe więc, że jego kandydatura zostanie ciepło przyjęta na Nowogrodzkiej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA