REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Kraj

Minister finansów staje okoniem?

– Minister finansów prof. Teresa Czerwińska nie złożyła żadnej dymisji. Takie spekulacje szkodzą pracom prowadzonym w resorcie finansów – w taki sposób Paweł Jurek, rzecznik resortu, demontował w środę doniesienia mediów.

Minister Teresa Czerwińska ostrzegała, że w efekcie realizacji „piątki” PiS deficyt może przekroczyć 3 proc. PKB.

Foto: GG Parkiet

Portal wPolityce.pl podał, że – wedle jego ustaleń – minister Czerwińska pod koniec lutego w rozmowie z premierem Mateuszem Morawieckim podała się do dymisji, a szef rządu jej nie przyjął. Do zdarzenia miało dojść kilka dni po ogłoszeniu przez Jarosława Kaczyńskiego tzw. nowej „piątki" PiS.

– Dobrze, że resort finansów szybko zdementował te doniesienie – komentuje jeden z ekonomistów, prosząc o anonimowość. – W przeciwnym razie mogłoby to zostać odebrane przez rynek jako sygnał, że mamy poważne problemy w finansach publicznych. Bo skoro okazałoby się, że osoba odpowiedzialna za stan budżetu nie bardzo wierzy w bezproblemowe realizacje nowych obietnic wyborczych, to wzbudziłoby to duży niepokój wśród inwestorów – dodaje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj nową eprenumeratę "Parkietu"
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA