REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Kraj

Balcerowicz gorzko o rozdawaniu pieniędzy

Przeszło 40 mld zł nowych wydatków na realizację obietnic PiS to 2 proc. PKB. To niesłychany przyrost – ocenia prof. Leszek Balcerowicz.

Leszek Balcerowicz, szef fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Foto: R. Gardziński

– Mamy dziś największe po 1989 r. zderzenie interesu partyjnego z interesem Polski – mówił Leszek Balcerowicz, szef fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju w środę w czasie spotkania z dziennikarzami. Tłumaczył, jak ważny dla kraju jest przyszły wzrost gospodarczy. Mówił, że zależą od niego prawie wszystkie przyszłe dochody państwa, podatki, płace, emerytury, świadczenia...

– Na tym tle musi razić polityka, która polega na osłabianiu wzrostu gospodarczego – mówił Balcerowicz.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA