Giełda

WIG20 znów spadł poniżej 2400 pkt

Po dwóch z rzędu wzrostowych sesjach WIG20 środa przyniosła przewagę sprzedających. Przez cały dzień indeks blue chips świecił na czerwono
Foto: materiały prasowe

Ostatecznie stracił 0,5 proc. i zatrzymał się na poziomie 2394 pkt. Obroty przed fixingiem dla WIG wyniosły 980 mln zł, z czego 722 mln zł to zasługa 20 największych emitentów. W ciągu dnia WIG20 tracił nawet ponad 1 proc. i znajdował się na 2383 pkt.

Z technicznego punktu widzenia przewagę w krótkim terminie cały czas mają niedźwiedzie. Wsparciem na WIG20 jest dzienne minimum z poniedziałku na 2370 pkt. Tego poziomu byki będą broniły w najbliższych dniach.

Foto: materiały prasowe

W środę również na innych giełdach Starego Kontynentu dominowali sprzedający. Pod koniec dnia niemiecki DAX tracił 0,5 proc., zaś francuski CAC40 spadał o 0,1 proc.

Z grona największych spółek największym wzięciem cieszyły się akcje Grupy Lotos, które zyskiwały nawet ponad 4 proc., do 60,35 zł. Pod koniec dnia wyraźnie drożały też akcje PGE, PZU oraz PKN Orlen. Na przeciwległym biegunie znalazły się natomiast Cyfrowy Polsat, Pekao oraz PKO BP. Notowania innych banków również świeciły na czerwono. W środę subindeks WIG-banki stracił 1,7 proc.

Przez cały dzień kiepsko prezentowały się też małe i średnie spółki. mWIG40 spadł o 0,7 proc. W gronie średniaków najgorzej prezentowały się Forte, Dino Polska, CD Projekt oraz Play Communication. Z kolei sWIG80 stracił 0,5 proc. Z grona maluchów najmocniej na czerwono świeciły notowania Prairie Mining Limited, Compu i Wieltonu.

W środę złoty osłabiał się względem głównych walut. W momencie zakończenia handlu na GPW amerykański dolar kosztował 3,57 zł, zaś euro wyceniane było na 4,21 zł. ¶


Wideo komentarz