Giełda

Rośnie przewaga podaży na GPW

Na półmetku sesji WIG20 świeci na czerwono. W gronie największych warszawskich emitentów pozytywnie wyróżniają się spółki z branży energetycznej.
Foto: Bloomberg

Przez większą część pierwszego etapu handlu na warszawskim parkiecie przewagę mieli kupujący. Chwilę przed godz. 13 WIG20 zanurkował jednak po kreskę. Na półmetku sesji indeks blue chips traci już 0,5 proc. i znajduje się na poziomie 2383 pkt. Najlepiej prezentują się rynkowe średniaki. mWIG40 zyskuje 0,15 proc. Na symbolicznym plusie znajduje się sWIG80. Po czterech godzinach handlu obroty dla szerokiego WIG wynoszą 420 mln zł, z czego 344 mln zł to zasługa 20 największych emitentów.

Na innych giełdach w Europie więcej do powiedzenia mają kupujący. Ich przewaga wyraźnie jednak topnieje.

Wypróbuj narzędzie do analizy technicznej dostępne na www.parkiet.com

Na półmetku handlu notowania 7 z 20 spółek z WIG20 świecą na zielono. Największym wzięciem cieszą się akcje spółek energetycznych. Walory Energi, Enei i Tauronu drożeją po około 5 proc. Subindeks WIG-energia zyskuje 4,7 proc. Najmocniej tanieją z kolei papiery Orange Polska (-,3 proc.). O ponad 2 proc. przeceniane są też akcje Cyfrowego Polsatu, JSW, Eurocashu i mBanku.

Dane dotyczące rocznych ekstremów wypadają zdecydowanie na korzyść niedźwiedzi. Do tej pory notowania 11 spółek wyznaczyły przynajmniej roczny dołek notowań. W tym niechlubnym gronie znalazły się m.in.: Alchemia, Ciech, Erbud, Unimot. Analogicznie na co najmniej 12-miesięcznym szczycie znalazły się trzy firmy : Marvipol, Projprzem oraz Vistula.


Wideo komentarz