REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Przewaga sprzedających na GPW

Początek wtorkowej sesji na warszawskim parkiecie przynosi lekkie cofnięcie indeksów.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski

W pierwszych minutach handlu w Warszawie do głosu doszli sprzedający. Pół godziny po rozpoczęciu notowań indeks największych firm WIG20 notowany był 0,5 proc. poniżej poniedziałkowego zamknięcia. Słabość warszawskiego parkietu kontrastuje z kolorem zielonym na zachodnioeuropejskich rynkach akcji, gdzie gracze przejawiają dużo większą ochotę do zakupów. Większość głównych indeksów na giełdach Starego Kontynentu rozpoczęła notowania na plusie , ale skala zwyżek jest ograniczona. Słabiej wypadają za to parkiety z naszego regionu. Poza Warszawą kolor czerwony pojawił się na indeksach w Budapeszcie czy Sofii.

W Warszawie sprzedający pojawili się w segmencie największych spółek. Ich uwagę skierowana jest przede wszystkim na spółki energetyczne i banki, co przekłada się na ich wyraźną poranną przecenę. Na drugim biegunie są walory JSW, odrabiające straty po poniedziałkowej wyprzedaży. Zainteresowaniem kupujących cieszą się też papiery CD Projektu, PKN Orlen i KGHM.

Sprzedający uaktywnili się na szerokim rynku akcji, gdzie we wtorkowy poranek w niewielkiej przewadze były drożejące walory. Pozytywnie w tym gronie wyróżniają się papiery Vivid i Gino Rossi, notując kilkunastoprocentową zwyżkę.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA