REKLAMA
REKLAMA

Giełda

WIG20 przy dziennych minimach

Indeks blue chips w środę po południu zniżkuje o 1,2 proc., do 2267 pkt. Spadki udało się jak na razie zatrzymać nad poziomem zamknięcia z czwartku. Słabe nastroje panują również na innych europejskich giełdach.
Foto: materiały prasowe

WIG20 po dotarciu we wtorek po południu do poziomu 2300 pkt zaczyna się cofać. W środę od rana sytuację kontrolują niedźwiedzie. Minimum sesji jak dotąd wypada na poziomie około 2264 pkt. Nieco niżej zakończyła się bardzo udana sesja w czwartek w ubiegłym tygodniu. Okolice 2300 pkt to jak widać dość poważna strefa oporu. Powyżej od tego poziomu na początku maja powstała luka bessy. Dziś z dużych spółek najmocniej zniżkują CD Projekt oraz JSW. Na czerwono świecą również akcje banków, spośród których największym spadkiem wyróżnia się PKO BP. Spadki WIG20 hamują dziś firmy energetyczne oraz telekomy.

Wiele wskazuje, że dzisiejsza sesja w USA także rozpocznie się od zniżek. Po południu kontrakty na S&P500 tracą 0,26 proc. Dziś znów mocno traci ropa naftowa. Po południu baryłka typu WTI traci 2,65 proc. i jest wyceniana na 51,84 dolarów.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA