REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Sprzedający zyskali przewagę

Optymizm z początku poniedziałkowej sesji nie zagościł na długo na warszawskiej giełdzie. W kolejnych godzinach handlu nastroje na rynku uległy schłodzeniu.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

W efekcie główne krajowe indeksy zostały zepchnięte pod kreskę. W okolicach południa indeks WIG20 notowany był 0,2 proc. na minusie. Do zakupów nie zachęca niezdecydowanie inwestorów handlujących na pozostałych europejskich rynkach akcji. Główne wskaźniki poruszają się tam blisko poziomów z końca poprzedniego tygodnia, przy czym nieco więcej do powiedzenia mają kupujący , stąd przewaga koloru zielonego na indeksach. Pozytywnie wyróżniają się parkiety z naszego regionu, choć skala zwyżek jest ograniczona.

W Warszawie największe spółki z indeksu WIG20 cieszą się ograniczonym zainteresowaniem kupujących. Największy popyt pojawił się na walorach CD Projektu, co przełożyło się na nowy rekord notowań i największe na całym rynku obroty. Była to odpowiedź inwestorów m. in. na ujawnienie szczegółów długo wyczekiwanej premiery „Cyberpunka" podczas niedzielnej konferencji Microsoftu, poprzedzającej targi E3 w Los Angeles. Kupujący są też aktywni na papierach koncernów rafineryjnych - PKN Orlen i Lotosu - oraz KGHM . Jednocześnie chętnie pozbywano się akcji większości banków. W niełasce znalazły się też na walory spółek energetycznych i PZU.

Mimo obiecującego starty sesji inicjatywę na szerokim rynku akcji przejęli sprzedający. Przed popołudniem większość małych i średnich spółek notowana była pod kreską.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA