Giełda

Przeciąganie liny na GPW

Na półmetku wtorkowego handlu nieco więcej do powiedzenia mają sprzedający. W Europie przeważa kolor zielony.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski

W pierwszej część wtorkowego handlu więcej do powiedzenia mieli sprzedający, bowiem przez większą część czasu WIG20 świecił na czerwono. Spadki nie były jednak duże. W południe indeks ten traci 0,3 proc. i znajduje się na poziomie 2372 pkt. Po czterech godzinach handlu obroty dla szerokiego WIG wyniosły 400 mln zł, z czego 303 mln zł to zasługa 20 największych emitentów. mWIG40 oraz sWIG80 również znajdują się blisko wczorajszego zamknięcia.

Sprawdź notowania na www.parkiet.com

WIG20 oscyluje wokół poziomu 2370 pkt., gdzie przebiega linia oporu wyznaczona przez lokalne dołki z grudnia i lutego. Wsparciem jest piątkowe minimum na 2296 pkt.

Wypróbuj narzędzie do analizy technicznej

Na innych giełdach w Europie przeważa kolor zielony, który widoczny jest m.in. w: Madrycie, Paryżu, Mediolanie. Pod kreską znajdują się główne indeksy giełd w Londynie oraz Frankfurcie. Spadki tam nie przekraczają jednak 0,3 proc.

Z grona blue chips najlepiej prezentują się notowania mBanku oraz CCC. Wczoraj po sesji producent butów podał szacunkowe wyniki za 2017 r. W tym okresie grupa zanotowała 303 mln zł zysku netto, o 4 proc., mniej niż w 2016 r. Najmocniej na czerwono świecą natomiast walory PGE, Eurocashu oraz Tauronu. Subindeks WIG-energia zniżkuje o 2 proc. Od początku stycznia spadł już o 13 proc.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły