Giełda

9 spółek na rocznym maksimum

Na półmetku środowej sesji najbardziej zyskiwały średnie spółki, a najsłabiej radziły sobie maluchy.
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński
Foto: parkiet.com

Dzisiejsza sesji przebiega w relatywnie spokojnej atmosferze. Po 13-stej indeks WIG20 rósł o 0,35 proc. do 2602 pkt, walcząc o utrzymanie się powyżej okrągłego pułapu. Nowy szczyt hossy 66 748 pkt wyznaczył WIG od rekordu wszech czasów dzieli go już tylko 1,6 proc. Najlepiej wśród głównych indeksów radził sobie wskaźnik mWIG40. Jego notowania rosły o 0,8 proc. do 4969 pkt, a więc jest już zaledwie 31 pkt od granicy konsolidacji. Najsłabiej wyglądają dziś maluchy. Indeks sWIG80 spadał po południu o 0,5 proc. do 14 995 pkt i na wykresie widoczna jest korekta trwającego od listopada trendu wzrostowego.

Jeśli chodzi o spółki, to największe zwyżki po 13-stej notowały: Hollywood (18,9 proc.), Indata (8,5 proc.) oraz Maxcom (7 proc.). Na dole tabeli plasowały się natomiast: BOŚ (-11,2 proc.), Hubstyle (-6,4 proc.) oraz Qumak (-6,3 proc.). W statystykach dotyczących rocznych ekstremów cenowych przewagę miały spółki wybijające szczyty. Co najmniej roczne maksimum notowań ustanowiło 9 emitentów: Alior, Asseco South Estern Europe, Handlowy, PBKM, Hydrotor, mBank, Orange Polska, Orbis i Voxel. Na analogicznym minimum znalazły się: Global Cosmed, Tower Investments i INC.

Foto: parkiet.com

Na rynku kryptowalut wciąż  trwa przecena. Większość aktywów, w tym bitcoin notuje kilkunastoprocentowe spadki. Kapitalizacja całego rynku stopniała w ciągu dwóch dni do 477 mld dol.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły