Fundusze inwestycyjne TFI

OFE sprzedają, finansiści odświeżają witryny, a hossa technologiczna się rozlewa

Foto: Adobestock

Internet | O uruchomieniu nowych stron internetowych poinformowały BGŻ Optima i PKO TFI. – Od początku działamy w internecie, w modelu direct. Strona internetowa jest więc dla nas niejako odpowiednikiem oddziału, głównym miejscem interakcji z klientem. Dlatego postanowiliśmy stworzyć zupełnie nową witrynę. Będzie ona bazą wiedzy dla poszukujących najlepszego rozwiązania służącego pomnażaniu oszczędności i wypracowywaniu zysków – mówi Radosław Kozłowski, dyrektor departamentu sprzedaży i marketingu online BGŻ Optima.

OFE | „Według naszych szacunków fundusze emerytalne sprzedały w listopadzie akcje za ok. 174 mln zł. Był to drugi miesiąc podaży z rzędu, której przyczyną mógł być zwiększony suwak po obniżeniu wieku emerytalnego – 3 mld zł w okresie październik–grudzień. Podaż dotyczyła zarówno akcji polskich – 50 mln zł, jak i zagranicznych –124 mln zł. W listopadzie nie było dużych transakcji na rynku pierwotnym, więc przedstawione szacunki dotyczą przede wszystkim rynku wtórnego na GPW" – napisał Maciej Marcinowski z Trigon DM we wtorkowym raporcie.

Vienna Life | Wall Street radzi sobie znakomicie i na razie nie widać oznak nadchodzącej zmiany trendu, co sprawia, że jest to nadal bardzo atrakcyjna propozycja dla inwestorów. Dobre dane płynące z amerykańskiej gospodarki są paliwem dla wzrostu cen akcji. Dodatkowo realizacja reformy podatkowej może spowodować powrót kapitału do USA, na czym przede wszystkim powinny skorzystać spółki związane z tzw. starą ekonomią i banki. W mniejszym stopniu ten efekt będzie widoczny w spółkach technologicznych, ale i one mają spore szanse na kontynuację wzrostu – prognozują członkowie zespołu inwestycyjnego Vienna Life i podkreślają, że hossa spółek technologicznych jest widoczna nie tylko w USA. – Ponieważ rozwój technologii praktycznie nie zna granic, to wzrost akcji tego sektora może być widoczny praktycznie na wszystkich rynkach. Stale mogą się pojawiać nowi liderzy, na przykład chińska spółka Tencent, zaliczająca się już dziś do TOP 5 pod względem kapitalizacji, swoją wartością wyprzedza Facebooka, a w najbliższym czasie może prześcignąć Apple'a – zwracają uwagę eksperci.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły