REKLAMA
REKLAMA

Fundusze inwestycyjne TFI

Dla branży TFI był to trudny rok, a kolejny niesie sporo niewiadomych

Ciężko dziś jeszcze stwierdzić, jak klienci TFI będą reagować na informacje o kosztach inwestycji albo o zmianach w klasyfikacji i nazwach funduszy. Ale w 2019 r. raczej nie będą szturmować oddziałów dystrybutorów funduszy.
Foto: Adobestock

Większość przedstawicieli TFI nie ma wątpliwości – właśnie mija najtrudniejszy dla branży rok, przynajmniej od dekady. W przyszłym powinno być już lepiej, ale niewiele.

Ciężka końcówka

Na niecałe dwa tygodnie przed końcem roku wyniki funduszy nie napawają optymizmem. Grono funduszy akcji, które przyniosły zyski, jest bardzo wąskie. Podobnie jest w przypadku funduszy obligacji, jeśli ich wyniki odniesiemy do ofert lokat bankowych czy inflacji. Tylko połowa TFI może pochwalić się również wzrostem tegorocznej sprzedaży.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA