REKLAMA
REKLAMA

Fundusze inwestycyjne TFI

To nie koniec problemów rynków wschodzących

Problemy rynku tureckiego odczuwają też klienci funduszy uznawanych za najbardziej bezpieczne. Niektórym udało się już pozbyć trudnych aktywów i liczą na lepsze czasy.
Foto: Bloomberg

Grupa funduszy gotówkowych i pieniężnych mocno różni się zarówno wynikami, jak i pod względem sprzedaży.

Sprzedaż mocno nierówna

W tym roku w każdym miesiącu klienci detaliczni TFI najchętniej wybierali fundusze gotówkowe i pieniężne. Łącznie od początku roku pozyskały one blisko 12,5 mld zł. Lider pozostaje jeden, czyli PKO Skarbowy, do którego popłynęło od stycznia około 3,3 mld zł. Następny w kolejności jest UniKorona Pieniężny, który zyskał nieco ponad 1 mld zł wpłat. Popularność całej grupy gotówkowych i pieniężnych nie oznacza wszak, że nie ma tam produktów, które borykałyby się z odpływami kapitału. Największe umorzenia, według danych serwisu Analizy Online, miał od początku roku Altus Pieniężny, z którego odpłynęło w osiem miesięcy ponad 78 mln zł. Kapitał odpływał również z Raiffeisen Aktywnego Oszczędzania (-35,8 mln zł), Rockbridge Skarbowego (-28,8 mln zł), Novo Gotówkowego (-17,9 mln zł) czy Allianz Lokacyjnego (-16,2 mln zł).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA