REKLAMA
REKLAMA

Fundusze inwestycyjne TFI

Wyniki sprzedaży funduszy w sierpniu to jak cisza przed burzą

Publikowane przez IZFiA wyniki napływów do towarzystw nie przynoszą większego zaskoczenia i właściwie są czytelnym odbiciem sytuacji rynku. Całej branży ciążą Altus i Trigon, z których klienci wycofali ponad 0,5 mld zł.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz
Foto: GG Parkiet

W sierpniu znów oberwały fundusze akcji, a najwięcej kapitału, a jakże, popłynęło do najbardziej bezpiecznych produktów.

Wróciły obawy o akcje

Łącznie sprzedaż netto TFI w sierpniu wyniosła około 0,4 mld zł, co oznacza, że pod tym względem był to miesiąc bardzo podobny do lipca – wynika z danych Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA