REKLAMA
REKLAMA

Fundusze inwestycyjne TFI

Altus TFI. Nareszcie wzrostowa sesja

Pod koniec wtorkowej sesji cena akcji Altusa zwyżkowała o ponad 17 proc., do 1,49 zł. Zwyżkom towarzyszyły podobnie wysokie jak podczas dwóch poprzednich sesji obroty.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Wtorkowa sesja była pierwszą od dawna, która przyniosła zwyżkę kursu Altusa. Co prawda nie towarzyszył temu żaden istotny komunikat ze strony spółki, zatem reakcję inwestorów można raczej tłumaczyć skrajnym wyprzedaniem papierów. Od początku roku cena akcji Altusa spadła już o prawie 90 proc., a w poniedziałek kurs ustanowił nowe historyczne minima na poziomie 1,22 zł.

Altus prawdopodobnie stopniowo pozbywa się niektórych akcji. We wtorek LC Corp poinformował, że fundusze Altusa zmniejszyły swój udział w akcjonariacie dewelopera do 4,72 proc. Przed tą zmianą Altus miał 5,33 proc. kapitału LC Corp. Jeszcze na koniec 2017 r. Altus miał aż 13,37 proc. walorów LC Corp.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA