REKLAMA
REKLAMA

Fundusze inwestycyjne TFI

Eques Investment TFI. Było za dużo informacji o funduszach na stronie?

We wtorek Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o wpisaniu na listę ostrzeżeń publicznych kilku nowych firm. Trafiło na nią m.in. towarzystwo inwestycyjne Eques Investment, co, jak się okazuje, dla samej firmy jest sporym zaskoczeniem.
Foto: Adobestock

Powodem wpisu jest zawiadomienie przez KNF prokuratury z art. 99 ust. 1 ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych. Nie wiadomo dokładnie, co jest powodem zawiadomienia prokuratury, natomiast z tego przepisu wynika, że Eques może grozić do 10 mln zł grzywny albo kara pozbawienia wolności do lat dwóch dla osoby, która „dokonuje oferty publicznej papierów wartościowych bez wymaganego ustawą zatwierdzenia prospektu emisyjnego lub jego udostępnienia do publicznej wiadomości". Z kolei rzecznik KNF Jacek Barszczewski przyznaje, że przepisy pozwalają Komisji przekazywać informacje jedynie na temat podstawy prawnej zawiadomienia skierowanego do prokuratury.

Eques jest zaskoczone decyzją KNF. „Towarzystwo ma podstawy przypuszczać, iż wpis ma związek z informacjami o działalności poszczególnych funduszy (np. ich wycenach, historycznych stopach zwrotu, polityce inwestycyjnej) przekazywanymi w przeszłości w szczególności za pośrednictwem strony internetowej" – czytamy w oświadczeniu Eques TFI. „Towarzystwo oświadcza, że wszelkie informacje publikowane na stronie internetowej miały służyć wyłącznie podniesieniu transparentności funduszy i zapewnić klientom jak najpełniejszy dostęp do informacji" – dodaje w komunikacie.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA