REKLAMA
REKLAMA

Fundusze inwestycyjne TFI

Skarbiec Holding: Coraz więcej chętnych na akcje spółki

W akcjonariacie Skarbca pojawił się nowy fundusz zamknięty zarządzany przez Copernicus TFI.
Foto: Bloomberg

Wygląda na to, że niektórzy wykorzystują negatywne nastawienie inwestorów do TFI na zakupy tańszych akcji. Zaangażowanie w akcje Skarbca Holdingu zwiększyły fundusze zarządzane przez Copernicus TFI. Nowe akcje Skarbca (4,99 proc.) kupił Real Estate Investment FIZAN, który wcześniej nie miał akcji spółki. Łącznie Copernicus ma więc już 9,64 proc. kapitału Skarbca. – Ostatnia transakcja związana ze Skarbcem Holdingiem powinna być rozpatrywana w kategoriach okazji inwestycyjnej. Obserwujemy wnikliwie sytuację na rynku kapitałowym i nie planujemy w najbliższym czasie dalszego zwiększenia poziomu swojego zaangażowania w Skarbiec Holding – komentuje transakcję Tomasz Bedla, wiceprezes Copernicus Capital TFI. Kilka dni wcześniej akcje Skarbca dokupiło również AgioFunds TFI, które poprzez fundusz ValueE FIZ zwiększyło swój pakiet z 4,92 do 5,56 proc. Z kolei w poniedziałek Skarbiec poinformował, że Andrzej Sołdek, wiceprezes Skarbca Holdingu, na sesjach 7 i 10 września 2018 r. kupił łącznie 3,89 tys. akcji spółki, na które wydał nieco ponad 90 tys. zł. Sołdek został wiceprezesem Skarbca z początkiem lipca tego roku i do tej pory nie miał papierów spółki. Wcześniej, w czerwcu tego roku, 14 tys. akcji Skarbca kupiła prezes Ewa Radkowska-Świętoń.

W poniedziałek akcje Skarbca przez większość sesji lekko rosły, natomiast pod koniec dnia kurs zwiększył się do 25,1 zł za walor, co oznacza ponad 5-proc. zwyżkę. Niedawno spółka informowała, że zamierza przeznaczyć ponad 30 mln zł z zysku na dywidendę. Daje to 4,45 zł na akcję i blisko 19-proc. stopę dywidendy licząc po kursie zamknięcia z piątku. O dywidendzie akcjonariusze zdecydują 10 października.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA