REKLAMA
REKLAMA

Fundusze inwestycyjne TFI

Największe towarzystwo znalazło sposób na MiFID II

Łączne zyski towarzystw inwestycyjnych po I półroczu były najwyższe od ponad dekady. Ten rezultat mocno zawyża jedno towarzystwo, którego wynik wzrósł kilkakrotnie.
Foto: Fotolia

W związku z dyrektywą MiFID II grupa PKO BP zdecydowała się na zmianę w sposobie rozliczania zysków z towarzystwem inwestycyjnym. W efekcie zyski TFI mocno wzrosły, jednak zarobione pieniądze i tak pozostaną w grupie.

Rynek czeka na przepisy

W poprzednim tygodniu Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała dane na temat zysków towarzystw inwestycyjnych w I połowie roku. Liczby pokazują, że TFI zarobiły w tym czasie łącznie 498 mln zł, czyli aż o 190 mln zł więcej niż w tym samym czasie przed rokiem. Co więcej, jest to największy półroczny zysk od ponad dekady.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA