Fundusze inwestycyjne TFI

Fundusze gotówkowe: Znów dobry miesiąc pod względem sprzedaży

Czerwiec, jak również poprzednie miesiące, okazał się udany dla funduszy gotówkowych i pieniężnych.
Foto: Bloomberg

Klienci wpłacili tam prawdopodobnie ponad 1 mld zł, co oznacza, że łączne napływy od początku roku sięgnęły już przeszło 10 mld zł. Jednak pod względem wyników sytuacja prezentuje się różnie. O ile średnia dla grupy wynosi 0,8 proc., o tyle jest kilka produktów, które przyniosły klientom straty.

Od początku roku na czele są Superfund Pieniężny oraz Superfund Płynnościowy. Oba przyniosły po 1,75 proc. zysku. Tuż za nimi, z wynikiem 1,5 proc., jest Ipopema Gotówkowy. – Aktywa funduszu są lokowane wyłącznie w denominowane w walucie polskiej instrumenty rynku pieniężnego oraz depozyty. Ponad połowę portfela stanowią obligacje skarbowe o zmiennym oprocentowaniu. Jako uzupełnienie wykorzystujemy obligacje korporacyjne dużych i uznanych polskich emitentów, głównie to banki i liderzy w swoich branżach – tłumaczy zarządzający Mariusz Zaród.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz