Fundusze inwestycyjne TFI

Potężne napływy do funduszy akcji na świecie

Około 580 mld dolarów wpłacili inwestorzy do funduszy akcji na świecie w I połowie tego roku.
Foto: Adobestock

Wysoka inflacja zniechęca do inwestycji w papiery dłużne i przesuwa zainteresowanie inwestorów w stronę akcji. Na świecie napływy do takich produktów są rekordowe. W Polsce ruch jest zdecydowanie bardziej skromny, a proporcje napływów się różnią.

Inwestorzy rzucili się na akcje

Według danych firmy EPFR, które opisał „Financial Times", w I półroczu do globalnych funduszy akcji na świecie inwestorzy wpłacili aż 580 mld dolarów netto. Co ciekawsze, jeżeli to tempo utrzyma się w II półroczu, łączny napływ kapitału do tych funduszy w roku 2021 przewyższyłby skumulowany napływ kapitału z ostatnich 20 lat. W tym czasie do funduszy akcji popłynęło łącznie niecałe 800 mld dolarów

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.