REKLAMA
REKLAMA

Fundusze inwestycyjne TFI

Fundusze i pośrednicy liczą na dialog z nadzorem ws. „zachęt”

Obie grupy mają problem z rozliczaniem się między sobą. Pat trwa od kilku miesięcy, od kiedy KNF zanegowała dotychczasowy model współpracy.

W czwartek na GPW odbyło się XIV Forum Funduszy, konferencja zorganizowana przez Izbę Zarządzających Funduszami i Aktywami.

Foto: materiały prasowe

Aby kupić jednostki funduszu inwestycyjnego, powinno się przeczytać 500 stron tekstu – uświadamiała branża funduszy podczas czwartkowego XIV Forum Funduszy, organizowanego przez Izbę Zarządzających Funduszami i Aktywami.

„Zachęty" zniechęcają

Od kilku miesięcy krajowy rynek funduszy inwestycyjnych stara się zaimplementować MiFID II. Jest jednak kilka znaków zapytania i niejasności, w tym szczególnie ta dotycząca zastosowania grudniowej interpretacji Komisji Nadzoru Finansowego dotyczącej tzw. zachęt. Przypomnijmy, że chodzi o zmianę rozliczania się między TFI oraz dystrybutorami. Dotąd TFI i pośrednicy dzielili się opłatą stałą za zarządzanie funduszem. Teraz, zgodnie ze stanowiskiem KNF, dystrybutorzy mogą otrzymywać jedynie zwrot kosztów poniesionych na poprawę jakości obsługi klientów. Zmiana ta wprowadziła sporo zamieszania i wręcz sparaliżowała rozliczanie się między tymi instytucjami.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA