Fundusze inwestycyjne TFI

Wyniki misiów poprawią się w II półroczu

Ewa Radkowska-Świętoń - z prezes Skarbca TFI, zdobywcą nagrody Byki i Niedźwiedzie dla najlepszego TFI w 2017 r., rozmawia Andrzej Pałasz
Foto: Archiwum

Jak pani ocenia pierwsze miesiące tego roku, jeśli chodzi o stopy zwrotu funduszy?

Jest dość zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Zapowiadaliśmy, że trudno będzie utrzymać taką sytuację, żeby tak jak w poprzednim roku tak wiele naszych funduszy było na czołowych lokatach. Natomiast ciągle dobrze radzą sobie nasze fundusze inwestujące na rynkach rozwiniętych. A wyniki funduszy dłużnych oceniam jako przyzwoite, z czego się cieszymy. Trudno cały czas być w czołówce. Chcemy natomiast utrzymać stabilny poziom, a to przekłada się na wyniki finansowe. W I kw. pięć funduszy pobrało success fee, co pozytywnie przekłada się na zysk netto. Oprócz funduszy inwestujących za granicą, z których najlepszy – Skarbiec Spółek Wzrostowych – od początku roku osiągnął stopę zwrotu najwyższą w swojej grupie (ponad 15 proc.), na tle rynku wyróżnia się również Skarbiec Małych i Średnich Spółek, który od początku roku zarobił ponad 5 proc.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz