Fundusze inwestycyjne TFI

Kapitał napływał do funduszy

Powoli spływają dane o aktywach towarzystw
w styczniu – wynika z nich, że był to udany miesiąc.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

Sporo towarzystw nie udostępniło jeszcze wartości aktywów, którymi zarządzały z końcem stycznia, jednak te notowane na giełdzie już tak. Okazuje się, że zainteresowanie funduszami akcji nie słabło.

Mocny początek roku

– Po bardzo udanym roku 2017 nowy rok kalendarzowy zaczęliśmy mocnym akcentem. Styczeń był kolejnym miesiącem z rzędu, w którym zanotowaliśmy wzrost aktywów w zarządzaniu Skarbiec TFI – informuje Bartosz Józefiak, prezes zarządu Skarbiec Holding. Sprzedaż netto w ubiegłym miesiącu wyniosła 108 mln zł. Wartość aktywów w zarządzaniu Skarbca w przypadku funduszy detalicznych przekroczyła 4,2 mld zł, co oznacza wzrost o 5 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem. Łączne aktywa w zarządzaniu towarzystwa to już 16,4 mld zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz