Fundusze inwestycyjne TFI

Fundusze inwestycyjne - TFI. Trzy trendy na 2018 r.: upraszczanie produktów, III filar i internet

Już w styczniu powiernicy ruszają z ofensywą produktów. Fundusze inwestycyjne mają być nieskomplikowane, dostępne za jednym ruchem kciuka i dobre do oszczędzania na jesień życia.
Foto: Adobestock

Jak na największego gracza na rynku przystało, PKO TFI rozpoczyna rok z przytupem. Już w styczniu wprowadzi do oferty nowy „parasol" z wydzielonymi subfunduszami inwestującymi w jednostki innych funduszy. Inwestorzy będą mieli do wyboru pięć strategii zróżnicowanych pod kątem ryzyka. Będzie to pierwszy fundusz otwarty PKO TFI pobierający opłatę za sukces.

Nowości już w I kwartale

Piotr Żochowski, prezes PKO TFI (na zdjęciu), Marek Juraś, prezes Trigona TFI, i Marek Przybylski, prezes Aviva Investors TFI. Kierowane przez nich firmy mają ambitne plany na rozpoczęty rok.

Foto: Archiwum

– Chcemy zapewnić klientom gotowe produkty, dzięki którym nie będą musieli samodzielnie budować portfeli, wybierać funduszy oraz różnych segmentów rynków finansowych – tłumaczy Piotr Żochowski, prezes PKO TFI. Banki coraz częściej upraszczają ofertę, proponując kilka funduszy inwestujących w inne fundusze, zamiast zestawu kilkuset produktów o nazwach niewiele mówiących mało doświadczonym inwestorom. Dość wspomnieć mFundusze Dobrze Lokujące mBanku, czy Konto Funduszowe ING. – To zarządzający, a nie inwestorzy decydują, które kierunki geograficzne są najbardziej perspektywiczne, lub czy warto postawić na małe i średnie czy raczej na duże spółki – wyjaśnia Żochowski.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie przez kwartał GRATIS!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz