REKLAMA
REKLAMA

Fundusze inwestycyjne TFI

Z rynku TFI: Eques pod rękę z Reino, surowce zamiast akcji

Eques Investment TFI | Raiffeisen Polbank, jeden z depozytariuszy funduszy inwestycyjnych administrowanych przez FinCrea TFI, przekazał portfel Reino Deweloperski FIZ w zarządzanie Eques Investment TFI.
Foto: Bloomberg

– Miło nam poinformować, że 28 grudnia 2017 r. Eques Investment TFI przejęło od banku – depozytariusza Raiffeisen Banku Polska – zarządzanie Reino Deweloperskim FIZ - pochwalił się Eques. Reino Deweloperski FIZ inwestuje w przedsięwzięcia deweloperskie z sektora nieruchomości biurowych, zlokalizowanych w dużych miastach takich jak Wrocław, Kraków, Trójmiasto. Przedmiotem projektów realizowanych z udziałem funduszu są wyłącznie nieruchomości biurowe o średniej wielkości pod względem powierzchni najmu (GLA). Najemcami są głównie firmy z sektora nowoczesnych usług dla biznesu (BPO/SSC – centra outsourcingu i usług wspólnych) poza Warszawą. Eques i Reino Partners współpracują od 2014 r. Odkąd 22 listopada Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła karę na FinCrea TFI i cofnęła zgodę na zarządzanie funduszami (Powód? Niedopilnowanie zarządzających funduszami alternatywnymi, w tym ziemi rolnej i lasów, założonymi przez W Investments), depozytariusze funduszy mają trzy miesiące na znalezienie nowych zarządzających. Jeżeli się nie uda, muszą rozpocząć ich likwidację.

RDM Wealth Management | – Ostatnie zwyżki cen wybranych surowców nasuwają pytanie, czy po długim okresie hossy na rynkach akcji nie nadszedł wreszcie właściwy moment na przeniesienie części inwestowanych środków w kierunku segmentu towarowego – zastanawia się Grzegorz Zaniewski, zarządzający portfelami, RDM WM w ostatnim raporcie. – M.in. reforma podatkowa Trumpa może przyczynić się w przyszłym roku do stopniowego osłabiania dolara amerykańskiego, co byłoby znaczącym czynnikiem pobudzającym gospodarki emerging markets oraz rynek surowcowy – dodaje. O ile w przypadku ropy rosnące wydobycie w USA może być „naturalnym hamulcem dla dużej spekulacji cenowej", o tyle na rynku miedzi sytuacja wygląda znacznie bardziej optymistycznie. – Na rynku tego metalu, podobnie jak w minionym roku, tak i w bieżącym oczekiwany jest znaczący deficyt w relacji do przewidywanego popytu – ocenia zarządzający RDM Wealth Ma­nagement. JAM


Wideo komentarz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA