REKLAMA
REKLAMA

Forex

Typ techniczny: Notowania srebra coraz bliżej mocnego wsparcia

Notowania srebra od kilka dni utrzymują się tuż nad poziomem 14 dolarów za uncję.
Foto: Bloomberg
Foto: GG Parkiet

Jeszcze w sierpniu cena sięgała około 1 dolara wyżej, natomiast licząc od początku roku, srebro jest już ponad 16 proc. na minusie. Większość tej zniżki wystąpiła w ciągu trzech ostatnich miesięcy – do połowy czerwca srebro utrzymywało się powyżej 16 dolarów za uncję. W ostatnim czasie obserwujemy istotną przecenę srebra, w efekcie której cena zbliżyła się do minimów z 2015 r., czyli 13,65 dolara za uncję. – Do kluczowego wsparcia, czyli minimum z 2015 r., pozostało już kilka procent, przez co bieżące ceny mogą okazać się jeszcze zbyt wysokie do zainicjowania korekty wzrostowej, niemniej jednak tygodniowe wyprzedanie oraz test dolnego ograniczenia kanału zachęca do odbicia – zauważa Piotr Neidek, analityk mBanku. – Na uwagę zasługuje dzienna dywergencja zachodząca pomiędzy ceną a wskaźnikiem siły względnej (na podstawie danych dziennych), co może odstraszyć przed dalszą deprecjacją, jednakże zgodnie z kanonami AT wiarygodnych sygnałów kupna jak na razie nie widać – stwierdza Neidek. Zatem srebro wciąż szuka twardego dna i chociaż jest bliskie odbicia, to jednak bykom brakuje mocnego argumentu. Według Neidka byłoby nim wybicie do piątku zeszłotygodniowego szczytu. Wówczas będzie można mówić o szansach na zwyżkę notowań srebra.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Teraz czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA