Forex

Złoto i srebro. Metale szlachetne w oczekiwaniu nie tylko na kryzys finansowy

Złoto i srebro, mimo korekty na rynkach akcji, nie znalazły zbyt wielu chętnych nabywców w ostatnich tygodniach. Ale zdaniem analityków zwyżki cen metali szlachetnych wydają się tylko kwestią czasu.
Foto: AFP

Mimo podwyżek stóp procentowych ceny metali szlachetnych pozostają stabilne. Z drugiej strony spadki na rynkach akcji, z którymi mieliśmy do czynienia w I kwartale, nie wywołały istotnego wzrostu popytu na złoto czy srebro. Z czego wynika uśpienie notowań metali szlachetnych?

Ceny uwięzione

– Mamy obóz „byków", który argumentuje, że skoro w okresie prosperity na rynkach akcji złoto trzyma się nieźle, to w momencie dekoniunktury będzie „błyszczeć". Z drugiej strony „niedźwiedzie" dowodzą, że skoro złoto nie notuje nowych szczytów w okresach niepewności (tak jak było to podczas spadków akcji w styczniu i lutym tego roku), to jest jeszcze miejsce dla znacznie niższych cen – komentuje Łukasz Wardyn, dyrektor CMC Markets na Europę Wschodnią.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" w e-prenumeracie
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz